Metoda DeDOMO

DeDOMO – ANGIELSKI DLA RODZICÓW

Nowatorskie podejście do nauki języków obcych Projekt „Angielski dla rodziców” został objęty patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Partnerem akademickim serii publikacji deDOMO „Angielski dla rodziców” jest British Council, partnerem edukacyjnym Uniwersytet Dzieci, a partnerem wydawniczym Wydawnictwo Lingo.

Szanowni Rodzice!

Przedszkole Językowe Junior Academy i Szkoła Języków Obcych Oxford Academy są oficjalnymi partnerami deDOMO Eductaion.  23 października 2015r. odwiedził nas dr Grzegorz  Śpiewak, który jest współptwórcą metody deDOMO. Na spotkanie metodyczne zaprosiliśmy  zainteresowanych Rodziców, Lektorów i Nauczycieli.

Dr Grzegorz Śpiewak

gs

Wykładowca w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Konsultant ds. projektów akademickich i naczelny doradca metodyczny wydawnictwa Macmillan Polska, trener,  doradca ds. metodyki nauczania, autor materiałów dydaktycznych i akademickich. Były prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland, obecnie członek jego komitetu honorowego. Założyciel i prezes DOS-Teacher Training Solutions, niezależnego centrum doskonalenia nauczycieli języków obcych. Ojciec Tani (11 lat) i Jeremiego (7 lat), z którymi od 2 lat z powodzeniem wraz  żoną Anią stosują ideę edukacji domowej metodą DeDOMO.

Na czym polega metoda deDOMO?

Wielu rodziców chciałoby pomóc dzieciom w nauce języka angielskiego, ale nie wie, jak to czynić bez wchodzenia w sztuczną dla mamy czy taty rolę nauczyciela lub korepetytora. Boją się zniechęcić dziecko,
a zarazem chcieliby aktywnie uczestniczyć w jego kształceniu. Inicjatywa edukacyjna deDOMO to pierwszy projekt wydawniczy i szkoleniowy stworzony od początku z myślą o nich.

Metoda deDOMO opiera się na z pozoru prostym spostrzeżeniu, że to w domu mówimy naturalnie i swobodnie, bo w nim czujemy się bezpiecznie i jesteśmy spontaniczni. Główne jej filary to system wyłącznie pozytywnych motywacji, rodzaj gry edukacyjnej, gdzie każdy, i rodzic, i dziecko wygrywa, oraz nowoczesna, nastawiona na komunikację, a nie perfekcjonizm metodyka nauczania.

Oprócz Przewodnika metodycznego  serię tworzą przewodniki językowe z „okazjami” do nauki angielskiego z przedszkolakiem, uczniem i nastolatkiem zawierające przykładowe scenki z codziennego życia rodziny („Przy śniadaniu”, „Ubieramy się” , „Przed komputerem” itp.). Scenki uzupełnia spis typowych pytań, próśb, odpowiedzi czy uwag wypowiadanych zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Towarzyszy im także komentarz lingwistyczny oraz przykłady gier językowych. Niezwykle ważnym elementem każdego z zestawów są płyty audio CD i CD-mp3 z nagraniami wszystkich scenek, zwrotów i słownictwa.

W naszym sekretariacie nadal posiadamy publikacje deDOMO. Zapraszamy do przeglądania!

http://junioracademy.pl/assets/deDOMO_4_pakiety.jpg