Patronat Pearson

Szkoła Języków Obcych Oxford Academy została objęta oficjalnym patronatem metodycznym prestiżowego wydawnictwa Pearson (dawniej Pearson Longman). Nasi kursanci korzystają z książek, zeszytów ćwiczeń, płyt CD, CD ROM tego wydawnictwa. Materiały wydawnictwa Pearson są w cenie kursu. Nasi lektorzy stale podnoszą swoje kwalifikacje m.in. podczas cyklicznych szkoleń dla lektorów szkół językowych organizowanych przez Pearson. W Oxford Academy korzystamy też z innych pozycji Pearson: gier planszowych, testów diagnostycznych, oprogramowania do tablic interaktywnych oraz materiałów uzupełniających kursy. Nasi kursanci czytają raz do roku obowiązkową lekturę wydawnictwa Pearson. Kursanci wypożyczają lektury bezpłatnie. Istnieje możliwość wypożyczenia kilku lektur w semestrze. Większość z nich, zawiera również audiobook. Ponadto, Pearson jest głównym sponsorem licznych konkurów organizowanych w Oxford Academy takich jak: konkurs na najlepszy test semestralny w grupie, tematyczne konkursy świąteczne i wiele innych.