Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus +

Szanowni Rodzice,

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że Przedszkole Językowe Junior Academy jako jedyna prywatna placówka edukacyjna w Olsztynie otrzymała dofinansowanie unijne w programie Erasmus Plus.

Program Erasmus Plus polega na kształceniu metodycznym kadry edukacyjnej (nauczycielki wychowania przedszkolnego w Junior Academy oraz kadra zarządzająca przedszkolem) oraz poprawie kompetencji językowych kadry edukacyjnej i wychowanków naszego przedszkola językowego.

W związku z tym nasze Nauczycielki i Dyrekcja będą uczestniczyły w profesjonalnych szkoleniach językowych i metodycznych w Wielkiej Brytanii i na Malcie. Zaplanowaliśmy łącznie 7 tygodniowych międzynarodowych szkoleń. Zdobytą wiedzę Nauczycielki przekażą naszym wychowankom.

Naszym celem i marzeniem jest nieustanne doskonalenie form i metod nauczania języka angielskiego w naszym przedszkolu. Wierzymy, że dzięki tym szkoleniom, będziemy nauczać jeszcze lepiej i pewnie prowadzić dzieci w kierunku dwujęzyczności.

P. Marta Sawka i p. Kamila Karolewska to dwie pierwsze osoby, które wzięły udział w tygodniowych kursach językowych i metodycznych w ramach programu ERASMUS+ na Malcie. W lipcu 2015 r. na szkolenia językowe do Londynu udały się p. Paulina Zielińska i p. Magdalena Klimczak. Zajęcia prowadzone były przez doświadczoną kadrę native speakerów i specjalistów w swoich dziedzinach. W sierpniu 2015r. kolejna mobilność. Tym razem Edynburg i szkolenie na temat dwujęzyczności dzieci i metody CLIL, na które pojedzie osoba prowadząca przedszkole/Dyrektor Metodyczny Junior Academy – p. Aleksandra Szarek.

Wszystkie zdobyte przez uczestniczki szkoleń umiejętności i wiadomości wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie naszego Przedszkola oraz Szkoły, ponieważ wysokie kwalifikacje kadry to jeszcze lepsza jakość usług zarówno w przedszkolu Junior Academy oraz szkole Oxford Academy.

Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji na temat udziału w programie Erasmus plus zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. 89 672 60 60,
tel. kom. 604 54 60 60) lub mailowego (biuro@junioracademy.pl). Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.